niedziela, 6 marca 2011

Legendy - wytłumaczyć niewytłumaczalne.

Śpieszmy się, słuchajmy opowieści ludu, zanim on je zapomni, zanim będzie się rumienił z ich powodu i zanim jego dziewicza poezja, wstydząc się swej nagości, okryje się zasłoną jak Ewa wypędzona z raju.
Ch. Nodier

Świetny cytat. Idealnie opisuje to o co chodzi w "Bajkowym Zakątku". Nasz kraj ma tyle wspaniałych historii, a my uganiamy się za tym co serwuje nam Hollywood.

Zaczęło się od tego, że chcieliśmy nauczyć się przepisów świątecznych potraw naszych babć. Nikt z rodziny nie pomyślał o tym, że warto tą wiedzę zdobyć, a ludzie niestety nie żyją wiecznie. Systematycznie więc spisujemy, a nawet nagrywamy to co babcie nam przekazują.

A skoro już mamy stare rodzinne przepisy to warto zgłębić korzenie regionu, kraju z którego się wywodzimy. Ponieważ lubimy podróżować co roku planujemy weekendowe wycieczki by zobaczyć różne atrakcje często związane z polską kulturą i tradycją.

Prawie zawsze z takimi miejscami wiążą się niesamowite historie tłumaczące to co niewytłumaczalne i to doprowadziło nas do zbioru legend, które gromadzimy i przekazujemy naszym maluchom, którymi dzielimy się z innymi.

Im więcej miejsc i historii poznajemy tym więcej okazuje się, że zostało do odkrycia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz