niedziela, 20 marca 2011

Notatki: Pstryk - S.M.A.R.T.

Dużo czytam. Ostatnio z okazji urodzin (30) dostałem od Domi, kilka książek. Wśród nich była pozycja braci Chipa i Dana Heath pod tytułem "Pstryk" (książkę tą polecał mi niedawno kolega z pracy).

Czytając ją doszedłem do kilku przemyśleń, ale o tym może innym razem. Przed chwilą jednak dotarłem do fragmentu opisującego cele S.M.A.R.T.

Wydaje się, że sprawa jest oczywista, ale skoro tak to dlaczego większość ludzi wliczając w to mnie nie stosuje się to tego w życiu codziennym.

Jednak co ukrywa się pod tym skrótem?

S  - specific
M  - measurable
A  - actionable
R  - revelant
T  - timely

Czyli cele powinny być konkretne, mierzalne, wykonalne, istotne i określone w czasie. Należy więc zadać sobie pytania: co? ile? jak/czy da się to zrobić? po co? i na kiedy?

Wiele razy spotykałem się z tym, że należy wyznaczać sobie konkretne cele i dawać im dokładną datę realizacji, jednak model S.M.A.R.T. wyjątkowo mi pasuje (do tego stopnia, że postanowiłem usiąść i dodać notkę).

W sumie to chyba fajny pomysł, żeby zapisywać sobie takie rzeczy na wolnym tempie. Od dawna zauważyłem, że jak coś sobie zapiszę to lepiej do mnie to dociera.

Mam nadzieję, że jeszcze komuś się to przyda.

Ps. Nastawianie winka ryżowego jest w toku. Właśnie studzę nastaw, żeby dodać do niego matki drożdżowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz