poniedziałek, 21 listopada 2011

Tuczone świnie?

Zacznę od cytatu:

"(...)capoeira może być dla Pierwszego Świata narzędziem, które zadziała przeciwko siłom czyniącym z ludzi bezmyślne roboty bez pragnień, fantazji, ideałów, wyobraźni czy kreatywności; narzędziem zwalczającym cywilizację, która wmawia wszystkim, że trzeba pracować, a potem wrócić do domu i usiąść przed telewizorem z puszką piwa, jak świnia tuczona na rzeź." - Nestor Capoeira


Czy capoeira jest jedynym narzędziem, które może przeciwdziałać złu to sprawa dyskusyjna, ale opis dzisiejszej cywilizacji, opis współczesnych ludzi jest bardzo obrazowy i niestety prawdziwy.

Wielu z nas złapanych w pułapkę globalizacji, współczesnej cywilizacji czuje, że gdzieś tam może być inny świat. Bez stresu, bez zazdrości, bez wyścigu szczurów, bez smrodu spalin, bez syfu, który kupujemy w hipermarketach.

Tkwimy w tym, zarabiamy pieniądze, ale tracimy swój czas na tym świecie, dobrowolnie skracamy swoje życie wystawiając się na te wszystkie niekorzystne czynniki.

Fajnie byłoby realizować wszelkie swoje pomysły bez martwienia się o zaspokajanie podstawowych potrzeb.

Przy okazji. Wczoraj dorobiłem drobne rzeczy do mojej aplikacyjki na komórkę. Dzięki temu mogę zapisywać swoje kulki-bulki do pliku. Patrysia w dwóch z nich dopatrzyła się smoka i królika:

Smok

Królik
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz