niedziela, 12 lutego 2012

Każdy chce być wielki

Każdy chce być ważny, każdy chce być wielki. Wielu się do tego nie zechce przyznać, ale każdy uważa siebie za najważniejszą osobę na świecie. Lubimy być podziwiani, chwaleni, odnosić spektakularne sukcesy, lubimy być w centrum uwagi.


W kontaktach z innymi ludźmi lepiej więc chwalić najdrobniejsze sukcesy, niż krytykować i potępiać największe nawet porażki. Trzeba to sobie zakodować w głowie i wdrażać w życie każdego dnia (a na początku nie jest to wcale łatwe).

Dzięki takiej postawie my będziemy się czuli lepiej jak i ludzie, z którymi mamy kontakt, z którymi jesteśmy związani.

Podobno 90% dolegliwości zdrowotnych ma swoje bezpośrednie lub pośrednie podłoże w psychice człowieka. A na nasz umysł nic nie wpływa tak negatywnie jak niedocenianie/ignorowanie naszej osoby.

W kontekście potrzeby bycia ważnym słyszałem ciekawą historyjkę:


Pewna kobieta doznała w pewnym momencie swego życia wielu nieszczęść. W pracy jej się nie wiodło, w życiu osobistym wszystko zaczęło się psuć. Kobieta czuła się porzucona, samotna, niepotrzebna. Pewnego dnia stwierdziła, że nie może podnieść się z łóżka. Dopadła ją choroba. Nie mogła nawet przygotować sobie nic do jedzenia.

Opieką nad chorą zajęła się matka. Przygotowywała córce posiłki, przynosiła leki, pielęgnowała ją. Przez 10 lat choroby dziecka codziennie wchodziła po schodach na piętro, na którym leżała ciężko chora kobieta.

Pewnego dnia przemęczona matka nie obudziła się już. Zgryzota spowodowana chorobą córki i wysiłek jaki wkładała w opiekę nad nią odcisnęły na starej kobiecie swoje piętno.

Chora córka przez wiele dni rozpaczała nad swoją stratą, opłakiwała śmierć matki lecz w końcu...  wstała z łóżka i od tej pory żyła normalnie.


Historia ta pokazuje jak niszczycielski wpływ ma na nas poddawanie się negatywnym emocjom oraz z drugiej strony jak bardzo potrzebujemy, żeby być ważnymi, żeby ktoś się nami interesował. Trzeba jednak zawsze zastanowić się jakie skutki mogą mieć nasze działania, czy nasz sposób na bycie ważnym nie przynosi szkody innym ludziom.

Na koniec życzę wszystkim pozytywnego nastawienia i związanego z nim wspaniałego zdrowia. Dziś za oknem mróz i piękne słońce, które doskonale podładuje nasze "baterie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz