niedziela, 26 lutego 2012

Oddawanie własnego czasu

Czas jest najbardziej deficytowym towarem jaki posiadają ludzie. Towarem, bo gdy brakuje nam własnego czasu możemy kupić go od innych ludzi. Najczęściej w bezpośredniej formie nazywane to jest "stosunkiem pracy". Chociaż np. telewizja, internet robi to samo dając nam tanią i często płytką rozrywkę w zamian za nasz czas, który sprzedawany jest za grubą kasę reklamodawcom.

Pisząc o tym przychodzi mi do głowy następujący cytat:

"Kontroluj swoje przeznaczenie albo ktoś zrobi to za ciebie." - Jack Welch

Oddając swój czas, oddajemy kontrolę nad sobą innym ludziom.


Media te mają swoją "pozytywną" wartość, ale często błądzimy po kanałach telewizyjnych lub po stronach internetowych marnując nasz czas, który został nam dany, a moglibyśmy go wykorzystać do nadrzędnego celu każdego człowieka, którym jest bycie ważnym, potrzebnym i podziwianym. Siedząc przed odbiornikiem tego nie dokonasz.

Nasz czas na tym świecie jest ograniczony, a przecież chcielibyśmy zrobić, zobaczyć, usłyszeć i powiedzieć tak wiele rzeczy.

Co do telewizji to od 3 lat moje córki stosują na nas bardzo skuteczną terapie "odwykową" przy pomocy specyfików znanych powszechnie jako "Świnka Peppa" i "Malipony" ("My Little Pony").

Z internetem jest trochę gorzej, ale staram (staramy) się wykorzystywać czas przy komputerze do czegoś pożytecznego (przynajmniej z naszego punktu widzenia).

Najważniejsze jest, aby narzędzia, które mamy do dyspozycji wykorzystywać do własnych celów i poświęcać im tylko tyle czasu ile jest to konieczne.


Dziś w celach edukacyjnych zrobiłem ikonkę do aplikacyjki BubbleMe! na mój smartfon i wygenerowałem pakiecik instalacyjny na potrzeby Android Market. Może za jakiś czas "szarpnę" się na 25$ wpisowego i również w celach edukacyjnych umieszczę ten programik w Android Market
Poniżej pegaz wykonany w kilka sekund na ekranie telefonu :P Taka zabawa kulkami na ekranie jest bardzo relaksująca.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz