piątek, 10 lutego 2012

Patrz zawsze tam dokąd chcesz trafić.

Czy zauważyliście, że w przypadku, gdy możliwe jest kilka scenariuszy rozwoju danej sytuacji, spełnia się najczęściej ten, o którym najintensywniej myślimy?Niestety bardzo często najmocniej skupiamy się na scenariuszu, którego najbardziej się obawiamy. A wystarczyłoby wypracować w sobie pozytywne podejście do życia, pozytywne myślenie i wszystko potoczyłoby się tak jak trzeba. Nie myślelibyśmy asekuracyjnie, nie skupialibyśmy się na metodach obrony przed tym czego się obawiamy.

W najlepszym wypadku zabezpieczamy się w ten sposób przed skutkami niepowodzenia, ale nie posuwamy się też do przodu.


"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
Andrzej Sapkowski - Wieża jaskółki


Energię wyciąganą z nas przez strach moglibyśmy poświęcić na rozwój i na zapewnienie sukcesu scenariusza najbardziej optymalnego dla nas samych. Pokonanie strachu oznacza uwolnienie własnego umysłu, pomysłowości, innowacji, oznacza wolność dla nas samych i przejrzysty widok na nasz cel.


"Nigdy nie patrz tam, dokąd nie chcesz trafić."
Spencer Johnson - Jedna minuta dla samego siebie.


Zauważyłem, że najlepszy sposób na pozbycie się negatywnych myśli to uśmiech otrzymany od innych ludzi. A otrzymać uśmiech najłatwiej jest uśmiechając się do innych.

Przychodząc do pracy zawsze staram się przywitać z kolegami z uśmiechem na twarzy i z jakaś pozytywną uwagą: co za wspaniały poranek; widzę, że dziś wszystko idzie idealnie; widzę, że jest lepiej, niż dobrze itp. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś nie odwzajemnił się uśmiechem, często też zagadnięta osoba zaczyna się śmiać i wiem, że powoduje to rozładowanie nagromadzonego napięcia. Z drugiej strony taka reakcja wpływa jeszcze bardziej pozytywnie na mnie i mam wtedy pewność, że wszystko będzie szło po mojej myśli.


"Cokolwiek uczynisz, dobrego czy złego, wróci do ciebie po trzykroć."
Prawo Potrójnego Powrotu

Ten dzień będzie lepszy, niż dobry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz