wtorek, 6 marca 2012

Parking na autostradzie zwanej codziennością

Zastanawiałem się ostatnio co nakłoniło mnie do pisania tego bloga, dlaczego to robię? Powodów mógłbym pewnie wymyślać bardzo dużo(szczególnie, że ostatnio często piszę o motywacji), ale ostatnio przeczytałem ciekawy fragment w książce "Cała naprzód!" Kena Blancharda, który uświadomił mi dlaczego naprawdę to robię.


Mój dzień wygląda jak dzień większości ludzi. Wstaję wcześnie rano, myję się, ubieram się, jem coś, szybko idę do metra i jadę do pracy. W pracy zaczyna się prawdziwy młyn. Spotkania, rozmowy, decyzje, rozwiązywanie problemów i nawet nie zauważam jak szybko mija cały dzień. Wracam do domu, jem obiad, bawię się z dziećmi, układam je do snu i zostaje mi tyle siły, żeby położyć  się spać.

Jednak... pisanie tutaj(wolnetempo.pl) pozwala mi jednak na chwilę się zatrzymać, zmusza mnie do zastanowienia się nad rzeczami, które są naprawdę ważne, stanowi oazę spokoju w tej burzy, którą nazywamy codziennością.

Dodatkowo rzeczy zapisane łatwiej jest wprowadzać w życie.

Każdy ma swoje miejsca zjazdu z autostrady zwanej codziennością. Ciekawy jestem jakie Wy macie na to sposoby.

Domi ostatnio zaszalała i wystartowała z nową inicjatywą. Opowiada o książkach, które aktualnie czyta, na swojej stronie http://www.poprostuksiazki.eu/. Wszystko zaczęło się od czegoś co się nazywa inicjatywa 52 książki. Domi postanowiła, że w ciągu roku przeczyta 52 książki i na razie nieźle jej to idzie :) Dziś po 5 dniach istnienia strony jej recenzja została pokazana na fanpage'u Wydawnictwa Bellona!

Trzymam za nią kciuki. Szczególnie, że jest to według mnie krok (wraz z działaniami na Bajkowym Zakątku) na drodze do realizacji jej marzeń związanych ze stworzeniem czegoś pięknego i wydaniem tego w formie własnej książki.

Ja może też wezmę udział w inicjatywie 52 książki, ale nadrabiać będę chyba komiksami. Jak myślicie czy mogę zaliczyć komiksy do książek? Pamiętam jak w szkole podstawowej w ten sposób "nabijało się" czytelnictwo dla swojej klasy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz