środa, 9 maja 2012

Jak ważne jest to kiedy się urodziłeś?

Ciekawostka: 50% zawodowych piłkarzy urodziło się w styczniu, lutym albo w marcu.Ciekawa prawidłowość? Wiadomo, że sportowcy zaczynają trenować już od najmłodszych lat. Drużyny w szkole zazwyczaj złożone są z dzieciaków z jednego rocznika. Jednak w tak młodym wieku jest znaczna różnica między chłopakiem urodzonym w styczniu danego roku, a tym urodzonym np. w grudniu. Te kilka miesięcy powoduje, że "starsi" chłopcy są silniejsi, szybsi, bardziej wytrzymali i co za tym idzie częściej wybierani do głównej drużyny przez trenera. Jak myślicie jak długo grudniowe chłopaki będą mieli ochotę "grzać ławę"? Zniechęcenie, niedocenianie robi swoje.


Myślę, że takie dysproporcje można w jakimś stopniu zaobserwować również w zawodach wymagających dużego zaangażowania umysłowego.

W kontekście tego to, co nazywamy talentem może być bardzo przeceniane.

W najbliższych latach już sześciolatki będą musiały iść do szkoły. Słychać wiele głosów za tym, że to za wcześnie.W pierwszych latach życia kilka miesięcy stanowi dla dziecka ogromną przepaść w zakresie rozwoju zarówno fizycznego jak i psychicznego. Wcześniejsze wysyłanie dzieci do szkoły może tylko pogłębić tą przepaść, ale przecież to nie jest ważne. Ważne jest żeby tacy młodzi Polacy jak najszybciej poszli do pracy, zaczęli płacić podatki, ZUS itp. Nie jest istotne, że zostaniemy narodem bezrozumnych roboli, ważne, że politycy będą mieli SWOJĄ kasę w budżecie.

Ciekawe jak wyglądałby świat, gdyby rok szkolny rozpoczynał się co 6 miesięcy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz