niedziela, 27 maja 2012

Myśli w formie motyli. Barwa i swoboda.

Pisałem dziś o zakładkach w formie map myśli, które przybierają kształt motyli. Nasunęło mi to refleksję, że własnie takie powinny być nasze myśli:

Myśli powinny być barwne, swobodne i uskrzydlone, powinny utwierdzać nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens. Tylko wtedy będziemy czuli się dobrze w otaczającej nas rzeczywistości. 

Na pewno każdy z nas miał  głowę pełną właśnie takich myśli-motyli. Uczucie to powoduje, ze jesteśmy pewni, iż wszystko dookoła nam sprzyja, że wszystko na pewno nam się uda i to co robimy ma jakiś cel i czyni na wielkimi i wyjątkowymi. Wystarczy wykonać jeden mały krok, odważyć się i sięgnąć po sukces.


Ważne jest zatem, aby jak najczęściej znajdować się w takim stanie, patrzeć na świat pozytywnie i pozwolić by nasze myśli ulatywały na bezkresne błękitne oceany nieodkrytych jeszcze możliwości.

Ponieważ wziąłem się ostatnio za czytanie biografii Jobsa zacytuje tu jego słowa:

"(...) co jest naprawdę ważne: nie robienie pieniędzy, lecz tworzenie wielkich rzeczy i wytężanie wszystkich sił, by umieścić je w strumieniu historii i ludzkiej świadomości"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz