niedziela, 1 lipca 2012

Znajdź czas dla siebie!

Dom - Praca,  Dom - Praca,  Dom - Praca,  Dom - Praca... Tak wygląda codzienność większości ludzi. Przy czym najczęściej w pracy wykonujemy zadania związane z realizacją celów i marzeń właściciela firmy, a w domu nadrabiamy zaległości w zadaniach względem bliskich. Wszystko jest wykonywane prawie automatycznie, wiemy co i kiedy powinno zostać zrobione, nie ma tam miejsca na spontaniczność.

Czy pamiętacie kiedy ostatnio zatrzymaliście się samochodem czy wysiedliście z autobusu lub tramwaju bo przez szybę zauważyliście coś ciekawego, coś pięknego? Zazwyczaj stwierdzamy "o jakie to fajne" i jedziemy dalej.A co by się stało, gdybyśmy się zatrzymali na minutę lub dwie i poświęcili tą chwilę temu co przykuło naszą uwagę? Prawdopodobnie nic złego, a my poczulibyśmy, że kontrolujemy swoje otoczenie, że robimy to co chcemy, że nie jesteśmy niewolnikami zegarka, zobowiązań i otaczających ludzi. 

Moglibyśmy poczuć bryzę swobody, dostrzec otaczający świat z innej perspektywy, zastanowić się nad nim i przede wszystkim nad samym sobą, zastanowić nad tym co jest dla nas naprawdę ważne.

Chwila dla siebie powoduje ładowanie naszej wewnętrznej energii, skłania nas do działania i daje nowe lepsze perspektywy. Polecam tą formę odzyskiwania kontroli nad własnym życiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz