sobota, 22 września 2012

Jesień i jej wpływ. Znów o śmierdzącym serze.

Dziś ostatni dzień lata. Jutro zaczyna się jesień. To wspaniała pora roku. Uwielbiam ją szczególnie wtedy, gdy wszędzie jest kolorowo od przygotowujących się do opadnięcia liści, a słońce pięknie świeci, obdarowując nas ostatnimi w roku ciepłymi promieniami.Jednak jesień to nie tylko kolorowe liście. Już za chwilę stanie się zimno, ponuro i deszczowo. Dni staną się coraz krótsze. A to wszystko nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Konieczne jest więc odpowiednie spojrzenie na tą sprawę i cieszenie się z tego co jest nam dane, tego co jest tu i teraz.

Jeżeli do tego dołoży się niepewność jaką przeżywa każdy z nas w ostatnim czasie, związana z tzw. "kryzysem", cięciami, oszczędnościami itp to depresja murowana. Ja zazwyczaj zaczynam wtedy czytać różne motywujące rzeczy. Pozwala mi to wyciszyć się, uspokoić i podejść do spraw bez emocji. W końcu:

Przeszłości nie zmienimy, przyszłości nie znamy, więc pozostaje nam jak najlepsze wykorzystanie teraźniejszości, cieszenie się każdą chwilą i dostrzeganie tego co jest w danym momencie dla nas naprawdę ważne.

Czasem jednak czuję, że moje spojrzenie nie jest odpowiednio obiektywne i zapętlam się w błahych sprawach, nie dostrzegam rzeczy oczywistych. Dobrze jest wtedy mieć kogoś, kto będzie powtarzał nam mantrę:

Skup się na sprawach ważnych dla CIEBIE!

Mnie zazwyczaj na "ziemię" sprowadza Domi lub wspomniane książki. Ostatnio Domi sięgnęła po "Kto zabrał mój ser?" i wykorzystuje na mnie moje własne metody co chwilę powtarzając, żeby "wąchać i sprawdzać czy ser nie śmierdzi".


Być może już czas by wejść do labiryntu i poszukać nowego sera? Ostatnio odnoszę wrażenie, że pojawia się coraz więcej okazji ku temu. A może szerzej otwieram oczy i dostrzegam rzeczy, których nie widziałem albo nie chciałem zobaczyć  wcześniej?

Myślę, że jak skończę serię o "Kłamcy" wrócę do króciutkich książeczek motywacyjnych Spencera Johnsona. Dobrze mi to zrobi :)

Dziś otworzyłem "Ser" i zobaczyłem takie oto słowa:

"Zmiany są nieuchronne
Odbiorą ci Ser

Przygotuj się na zmiany
Twój Ser na pewno zniknie

Obserwuj zmiany
Wąchaj swój Ser często, a będziesz wiedział, kiedy zaczyna się psuć

Szybko reaguj na zmiany
Im szybciej zrezygnujesz ze Starego Sera, tym wcześniej będziesz się cieszył Nowym

Zmieniaj się
Nie daj się wyprzedzić swojemu Serowi

Ciesz się zmianą
Zasmakuj w przygodzie i delektuj się Nowym Serem

Spodziewaj się zmian i ciesz się nimi
Odbiorą ci Ser"

Ale jak tu zostawić swój ukochany "serek"... :P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz