sobota, 6 października 2012

Pięć Przemian. Zaskoczenie.

Ostatnio pisałem, że planuję zapoznać się z dietą Pięciu Przemian. Wczoraj dotarła do mnie książka opisująca ten temat. Na razie jestem po lekturze kilku stron i muszę powiedzieć, że spotkało mnie spore zaskoczenie. Spodziewałem się książki podobnej do innych pozycji "dietetycznych", a znalazłem opis "właściwego" podejścia do życia i samego siebie. Opis bardzo zgodny z tym co ja myślę o otaczającym nas świecie i postrzeganiu samych siebie :)Na dwóch stronach (a przeczytałem ich na razie 6 :P) znalazłem tyle cytatów poruszających różne tematy i motywujących do działania  że praktycznie powinienem przepisać/zacytować tu całość. Zostawię jednak coś na później, a dziś przedstawię Wam małą próbkę:

"Ważne jest też nauczenie się odmawiania, jeżeli ktoś proponuje ci, żebyś zrobił coś lub zachował się w sposób, który tobie nie odpowiada. To "nie" to absolutnie nie jest kłótnia z kimkolwiek, a twoje prawo do wyrażenia swojego zdania. Nie usprawiedliwiaj się, dlaczego masz inne zdanie, albo dlaczego nie masz ochoty czegoś zrobić."
Barbara Kuligowska-Dudek "Gotowanie według Pięciu Przemian"

Ja sobie czytam, a Domi wzięła się od razu do działania i zrobiła dziś pyszną zupę z dyni :) - oczywiście wg Pięciu Przemian.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz