niedziela, 24 lutego 2013

Nigdy nie jest za późno

"Jestem za stary, żeby zaczynać. Dla mnie już za późno. Nie mam do tego sił". Jak często słyszymy takie stwierdzenia? Jak często sami tak mówimy? Czy to potwierdza, że wiek ma jakiekolwiek znaczenie w naszych dążeniach do obranego celu?

Osobiście uważam, że problem leży gdzie indziej. Sami nie wiemy co jest naszym celem, a przytoczone na początku słowa to tylko wymówki zastępujące to, co myślimy naprawdę, a więc: nie mam marzeń, nie mam ambicji, nie mam celu, jest mi wygodnie tak jak jest, nie lubię zmian, sukces nie jest dla mnie, nie chce go próbować.


Jeżeli jednak tli się w nas iskierka marzeń i chęci do ich realizacji to powinniśmy odrzucić wymówki i ruszyć ku przygodzie.

Każdy ma co jakiś czas wspaniałe pomysły,  ale co z tego jeżeli nie zabieramy sie za ich realizacje. Trzeba natychmiast zabierać się do dzieła bo jutro, pojutrze, za tydzień, za miesiąc stwierdzimy, że pomysł nie jest wcale dobry, że nie ma sensu, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, że nie mamy szans powodzenia. A właśnie:

Nie próbując nasze szanse sukcesu są równe 0.

To co że tym razem nam się nie uda. Zdobędziemy doświadczenie by zrobić to lepiej w przyszłości, doświadczenie, które możemy wykorzystać przy innym projekcie.

Porażka zawsze przynosi nam zyski poprzez rozwijanie nas samych oraz  naszego doświadczenia.

1 komentarz: