piątek, 19 kwietnia 2013

Odnajdywanie misji życiowej

Założę się, że niejeden z Was czuje, że znalazł się na tym świecie, żeby dokonać czegoś ważnego, czuje, że jest stworzony do "wielkich rzeczy". Mało jednak jest ludzi, którzy wiedzą co to za "wielkie rzeczy". Podejrzewam, że niewielu z nas jest w stanie odkryć swoją misję życiową.


Ostatnio jednak natknąłem się na zbiór pytań i czynności, które mogą i powinny nas naprowadzić na prawdziwy sens naszego życia. Poniżej zamieszczam te bardzo ważne pytania i czynności:

  1. Zastanów się nad swoim dotychczasowym życiem. Spisz na kartce jego najważniejsze elementy i zastanów się jakie były najlepsze chwile, jakie do tej pory przeżyłeś. Zastanów się, dlaczego byłeś wtedy szczęśliwy? Zastanów się, czy chciałbyś to przeżyć jeszcze raz?
  2. Spisz listę cech, którymi chciałbyś abyś ludzie Cię opisywali.
  3. Poproś ludzi, którzy Cię otaczają, aby powiedzieli w czym jesteś najlepszy, co potrafisz robić najlepiej?
  4. Napisz mowę pogrzebową opisującą swoje życie i swój wpływ na ludzi. Mowa powinna opisywać Twoją spuściznę, znak, który zostawiasz po sobie na świecie.
  5. Pobaw się programem graficznym i umieść swoją twarz na okładce Twojego ulubionego magazynu. Zastanów się, dlaczego właśnie ten magazyn? Jaki tytuł nosi artykuł, którego jesteś bohaterem? Dlaczego to jest właśnie ten tytuł?
  6. Gdybyś miał zostać zaproszony jako gość do programu telewizyjnego, jaki byłby to program? O czym chciałbyś rozmawiać?
  7. Wymień 5 osób, które podziwiasz, które są dla Ciebie wzorem? Dlaczego to akurat te osoby?
  8. Wymień 20 najważniejszych rzeczy, których robienie sprawia Ci przyjemność lub które chciałbyś uczynić częścią swojego życia?
  9. Co najbardziej denerwuje Cię na świecie? Jakie masz pomysły, by temu zaradzić? Jak czułbyś się wprowadzając swoje pomysły w życie i ulepszając świat?
  10. Co zawsze chciałeś robić lub czego chciałeś doświadczyć?

Według mnie ważne jest, aby odpowiedzi na te pytania znalazły się na papierze. To bardzo prywatne informacje, ale jak już skompletuję te odpowiedzi, to obiecuje, że się nimi podzielę. Po pierwsze, aby określić własne "credo" i po drugie, żeby obudzić w innych odwagę i wiarę, że można kształtować swój los według naszych marzeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz