sobota, 29 marca 2014

Największy zabójca ludzi

Jednych zabijają nieostrożni kierowcy. Innych zabija rak, choroby serca lub inne okropne choroby. Jest jednak jeden zabójca, który bije wszelkie rekordy, a jednocześnie jest "mentorem" większości innych morderców.

Na imię mu "Zaprzeczenie".

Czy szybko jadący lub pijany kierowca zabiłby bawiące się na poboczu dziecko, gdyby nie stwierdził, że ograniczenia prędkości lub zakaz jazdy "pod wplywem" go nie dotyczą? Czy dziecko bawiłoby się na jezdni, gdyby rodzice nie stwierdzili, że nie muszą go pilnować i nic się nie stanie? To Zaprzeczenie jest tu zabójcą.

Czy rak, zawał lub inne choroby zabijałyby tylu ludzi, gdyby Ci nie ignorowali swoich dolegliwości lub gdyby nie twierdzili, że są zdrowi i nie muszą kontrolować swojego zdrowia u lekarza? A później okazuje się, że już za późno, mówi się, że choroba zabrała człowieka, zabrała życie. A winnym jest Zaprzeczenie.

Przykładów można szukać wiele. Znajdziemy je w naszych rodzinach, wśród znajomych, przyjaciół. I wielu ludzi mogłoby żyć, robić coś dobrego dla świata, budować lepszą przyszłość dla siebie i nowych pokoleń. Wystarczyłoby, aby zaprzeczyli swojemu Zaprzeczeniu i zawalczyli o życie, które właśnie ich przecież dotyczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz