czwartek, 8 maja 2014

17 sekund i wiesz już wszystko

Dziś nie musisz niczego czytać do końca, a możesz dyskutować i być ekspertem w danej dziedzinie czyli "i tak zrobię to najlepiej".


Jakiś czas temu jeden z moich wpisów trafił na wykop. Pod wpisem rozgorzała ostra dyskusja. Jak to w Polsce każdy najeżdżał na każdego, każdy wiedział lepiej. Jednak moją uwagę przykuł pewien fakt. Niektórzy użytkownicy zarzucali argumenty, które zupełnie nie pasowały do tego co zostało napisane w artykule. Pomyślałem o co chodzi? Czyżby problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Później jednak spojrzałem na statystyki. Średni czas wyświetlania strony: 17 sekund. Trochę mało, żeby przeczytać artykuł, który ma 667 słów. Treść takiej długości czyta się ok 3 minut.

Dyskusja toczyła się więc na podstawie tytułu i tekstu wprowadzającego, który w żadnym stopniu nie oddawał pełnego sensu wypowiedzi. Cóż to oddaje chyba ducha naszych czasów i trendu TL;DR (too long didn't read).

Z drugiej strony wygląda na to, że wystarczy trafić na dobry, przykuwający uwagę tytuł i niezły "lead". Być może to jest sposób zdobycie uwagi i przekazanie całej informacji w dzisiejszych czasach. Nikt nie będzie przecież tracił swoich cennych 3 minut na czytanie skoro wystarczy 17 sekund i już wszystko wiadomo. Można oceniać.

Ps. Zanim skończyłem pisać średni czas skoczył do 18 sekund. Wow.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz