poniedziałek, 14 lipca 2014

Dane osobowe za darmo


Wow. Jestem w szoku. Wiedziałem, że odpowiednio szukając można w Internecie dogrzebać się do różnych danych osobowych (nawet moich jest tam pewnie pełno). Do jednych dogrzebać się można łatwiej do innych trudniej. Najłatwiej zdobyć adresy mailowe, które wiszą na różnorakich stronach internetowych. Jednak dziś na facebooku znalazłem totalną głupotę. 


Nie chce mi się szukać podobnych "otwartych grup", ale myślę, że jest ich dużo. Bardzo dużo. I to w różnych dziedzinach. Ale wracając do tematu. Grupa została założona, aby organizować wspólne przejazdy między Warszawą, Lublinem i Biłgorajem(coś a'la blablacar) i wydaje się, że dobrze służy temu celowi, ale... Osoby ogłaszające się na niej zostawiają często swoje numery telefonów. To plus dostępne na facebooku imię i nazwisko stanowi dla sprzedawców ciekawy zbiór danych. Z nich można oczywiście wyciągnąć płeć delikwenta.

Wg specjalistki w dziedzinie danych osobowych z mojej korporacji dane jednej takiej osoby chodzą na rynku po ok 1zł. Jeżeli użytkownik facebooka nie ukrył do tego informacji o swoich zainteresowaniach, miejscu zamieszkania itp. to cena danych odpowiednio wzrasta bo można lepiej "targetować" swoją sprzedaż.

I dziwić się później, że wydzwaniają do Ciebie z idealnie dopasowanymi ofertami rzekomo na "wylosowany przez komputer" numer telefonu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz