sobota, 2 sierpnia 2014

20 najlepszych piw na świecie według ekspertów z...

Dziś rano trafiłem na tytuł, który złapał w sieć moją uwagę. Był to artykuł o piwie. A właściwie o 20 najlepszych piwach na świecie. Skusiłem się i postanowiłem sprawdzić ile z tych piw próbowałem w życiu. Rezultat tego sprawdzenia był zaskakujący.


Najpierw było typowe blablabla o sposobie badania. Badacze - kolesie z USA. Spoko. No i typowa dla plotka galeria zdjęć odliczająca od 20 do 1. Klik, klik, klik.

Kurde coś mi tu nie gra. Wszystkie najlepsze browary na świecie produkuje się w USA? Nie. Są jakieś rodzynki z Belgii. Cholera coś mi nie gra. Co z browarami z Czech, Niemiec, Irlandii?

Niestety okazało się, że nie piłem żadnego z najlepszych piw na świecie :( Widocznie za mało światowy jeszcze jestem. Albo... badacze z USA mają za mały świat, ograniczony do jednego kontynentu i jednego państwa :)

Swoją drogą ten drugi powód jest chyba bardziej prawdopodobny. Na dowód rzucę jeszcze anegdotą zasłyszaną od znajomego, który pojeździł trochę po USA. Pewnego razu ten znajomy rozmawiając z Amerykaninem wspomniał, że pochodzi z Polski, z Europy. Amerykanin zadał tylko jedno pytanie, które podsumowuje wszystko: "a którą autostradą dojeżdża się do Polski?".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz