niedziela, 26 października 2014

7 rzeczy, o których musisz wiedzieć, aby znaleźć swoje miejsce na świecie


Czujesz, że zostałeś stworzony do wielkich rzeczy. Czujesz, że jest względem ciebie jakiś plan. Czujesz, że musisz coś zrobić. Nie wiesz jednak co to jest i tkwisz w szarej codzienności, gdzie inni mówią ci co masz robić. Realizujesz ich plany i ich wielkie rzeczy. Tak nie musi być.

Kiedy zapominasz o całym świecie

Swojego miejsca szukasz naturalnie. A sygnały, że jesteś blisko celu są bardzo dobrze widoczne. Wystarczy, że odpowiesz sobie na pytanie w jakich sytuacjach zapominasz o całym świecie, w jakich sytuacjach czas leci jak szalony, a ty nawet tego nie dostrzegasz. Spisuj sobie te sytuacje na kartce. Pomoże Ci to w decyzji.

Pułapka strefy komfortu

Realizacja planu innych ludzi zwalnia nas z myślenia. Zdejmuje odpowiedzialność. Powoduje, że jest nam wygodnie mimo, iż w rzeczywistości czujemy się nieszczęśliwi. Trzeba bardzo dużo siły woli, żeby wyrwać się ze strefy komfortu i popłynąć w nieznane. Jeżeli jednak uświadomimy sobie swój cel i nie będzie on zgodny z tym co robimy dla innych to ci inni prędzej czy później wyrzucą nas z naszej strefy komfortu. Gwarantuję. Oczywiście lepiej zrobić to na swoich warunkach i w czasie, o którym sami zadecydujemy.

Poprawić świat

Miejsce, gdzie żyjemy jest dalekie od doskonałości. Jest masa problemów, które należy poprawić. Jedne są wielkie jak głód na świecie, inne małe jak niepraktyczny kontener na śmieci. Jakie problemy dostrzegasz? Co chciałbyś poprawić? To też warto spisać. Inni ludzie też mają podobne problemy i być może ty im pomożesz je rozwiązać.

Co byś zrobił, gdybyś nie miał zobowiązań

Praca, kredyty, dzieci, zobowiązania. To wszystko Cię rozprasza. A gdyby ktoś w magiczny sposób zaopiekował się za ciebie tymi tematami? Co byś robił? Jak spędzałbyś czas? I nie piszę tu o chwilowych przyjemnościach związanych z nieoczekiwanymi wakacjami od wszelkich obowiązków. Według mnie to jest jedno z najtrudniejszych pytań jakie dziś Tobie stawiam. Być może wcześniejsze notatki pomogą Ci w odpowiedzi.

Twoje marzenia

Nie okłamuj się. Marzenia nie muszą być górnolotne. Po prostu szczerze, bez skrępowania odpowiedz sobie czego naprawdę chcesz. W jakiej relacji twoje marzenia są z rzeczami, które odkryłeś przed chwilą? Wybierz te rzeczy, które są zgodne bo te najłatwiej będzie Ci wdrożyć w życie.

Co mogę zrobić

Jeżeli już wiesz, gdzie chcesz się znaleźć to czas na pierwszy krok. Zadaj sobie pytanie jaką najmniejszą rzecz mogę zrobić, aby dotrzeć do swojego miejsca na świecie? Może jest to telefon do znajomego, może to jest mail do obcej osoby, która mogłaby zostać twoim mentorem, może wyciągnięcie książki kucharskiej i przygotowanie wyśmienitego dania, a może przeczytania samouczka programowania i napisanie pierwszego w życiu programu "Hello World!". Jak zrobisz pierwszy krok to poszukaj kolejnego. Gwarantuje, że każdy kolejny będzie łatwiejszy.

Podróż się nie kończy

A co jak już dotrzesz? Przeanalizuj swoją sytuację jeszcze raz. Być może z tego miejsca zobaczysz nowe światy, nowe miejsca. A to w którym się znalazłeś jest tylko przystankiem w drodze do czegoś większego. Trzymam za to kciuki bo dzięki temu świat stanie się lepszy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz