wtorek, 11 listopada 2014

Filmy na Vine - nisza do zagospodarowania


W stawie, w którym łowi mniej rybaków łatwiej złapać rybę. Takim stawem jest Vine. Polaków tam praktycznie nie ma więc ci pierwsi mogą zawojować tą platformę i stać się jej "cesarzami". Trzeba się tylko śpieszyć bo na tegorocznym Blog Forum Gdańsk dużo się mówiło o Vine i za chwilę będzie tam masa ludzi z naszego kraju.

6 sekund. Proste?

Idea Vine jest prosta. Użytkownicy przedstawiają swoje filmiki, które mają maksymalnie 6 sekund długości. Czy w tak krótkim czasie można pokazać coś sensownego? Ludzie z całego świata pokazują, że można. Jestem jednak pewien, że przygotowanie tych filmów nie trwa 6 sekund. Żeby stworzyć coś oryginalnego trzeba to porządnie przemyśleć i dopiero nagrać.

Komercyjna ustawka? 

Ja na Vine trafiłem oglądając filmiki z BFG. Dość często prelegenci i uczestnicy paneli dyskusyjnych odnosili się do tej platformy. Jak dla mnie wyglądało to nieco jak komercyjna ustawka, ale nie mam tego za złe bo Vine wygląda bardzo ciekawie i powinien być zaprezentowany szerszej grupie odbiorców w Polsce.

Kasa za 6 sekund

Wg prelegentów BFG Ci, którzy przekroczyli magiczną granicę i stali się użytkownikami sponsorowanymi zgarniają za jeden 6 sekundowy filmik nawet 10 000$. Całkiem nieźle. 

Nisza, którą można zagospodarować

Wiadomo. Kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli jesteś jednym z prekursorów na danej platformie i masz ciekawe treści to błyszczysz jak diament. Gdy te same ciekawe treści prezentujesz w tłumie musisz się sporo napracować żeby ktokolwiek cię zauważył. Trzeba więc się śpieszyć, aby załapać się do grona prekursorów. A 6 sekund to praktycznie nic :)

2 komentarze:

 1. Hej,
  Mam 33 lata i nie uważam się za osobę, która nie nadąża za czasami, w których żyje. Ale to.... To mnie po prostu przerasta....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba próbować różnych rzeczy. Trudno powiedzieć, że coś cię przerasta lub tego nie lubisz jeżeli tego nie spróbujesz. Wiele rzeczy jest prostszych niż się wydają.

   Widziałem, że piszesz o zainteresowaniach grami. Połącz to ze swoją kreatywnością i jestem pewien że w 6 sekund(w tym przypadku) wyjdzie coś fajnego.

   Usuń